P
Pedro
ROUND 1
Mens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
1 1 Fred Allsopp NSW 214 168 153 535 Lost to 32 Michael Little NSW 176 300 277 753
1 16 Jason Walsh NSW 219 261 182 662 Defeated 17 David Turnage NSW 221 184 175 580
1 7 Bob Stewart SA 159 163 195 517 Lost to 26 Brenton Davy SA 210 197 202 609
1 11 Ashley Riley TAS 223 189 223 635 Lost to 22 Paul Terry NSW 244 228 209 681
1 3 Andrew Frawley NSW 242 255 229 726 Defeated 30 Christian Purdue NSW 177 252 201 630
1 13 David Wyborn NSW 216 211 172 599 Defeated 20 Jarrod Lean NSW 201 200 179 580
1 5 Cameron Jenkins VIC 159 155 243 557 Lost to 28 Clinton Phelps WA 231 179 223 633
1 9 Scott Sadler QLD 210 209 191 610 Defeated 24 Andrew Lloyd NSW 174 164 180 518
1 2 Keiran Mott ACT 165 145 225 535 Lost to 31 Andrew McArthur NT 197 215 224 636
1 15 Mac Stewart VIC 279 215 213 707 Defeated 18 Adam Lucock TAS 201 184 171 556
1 8 Steve Johnstone WA 223 146 193 562 Lost to 25 Michael Muir WA 171 206 226 603
1 14 Ronald Voukolos NT 278 247 200 725 Defeated 19 Aaron Franklin TAS 191 181 216 588
1 4 David Gepp NT 160 185 154 499 Lost to 29 Kevin Quinn NSW 171 178 185 534
1 12 Angelo Maglieri NT 186 229 138 553 Lost to 21 Matt Rogers WA 218 265 174 657
1 6 George Frilingos QLD 247 237 196 680 Defeated 27 Chris Bateup ACT 247 207 223 677
1 10 Jason Belmonte NSW 235 170 206 611 Defeated 23 Hayden George TAS 214 184 198 596
Womens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
1 1 Amanda Ladlow WA 158 202 195 555 Defeated 32 Letitia Collins SA 156 171 195 522
1 16 Leanne Prenzel NSW 206 243 169 618 Defeated 17 Kerry Gravestocks VIC 163 192 180 535
1 7 Narelle Baker VIC 215 183 159 557 Defeated 26 Liana Batty NSW 143 204 168 515
1 11 Sue Cassell NSW 180 189 196 565 Lost to 22 Kim Smith SA 192 231 182 605
1 3 Kelly Gardner NSW 142 220 147 509 Lost to 30 Amy Huxley TAS 158 213 211 582
1 13 Shelley Fragall WA 190 191 172 553 Lost to 20 Kate Wilton ACT 204 225 213 642
1 5 Jo Babic SA 188 199 175 562 Lost to 28 Sharyn-Lee Calder VIC 163 210 212 585
1 9 Ann-Maree Putney NSW 247 247 213 707 Defeated 24 Tracy Crisp QLD 167 212 199 578
1 2 Kimberley Elliott ACT 187 202 137 526 Lost to 31 Lisa Garioch VIC 186 208 211 605
1 15 Bobbi-Jo Kalcher NT 202 200 155 557 Defeated 18 Natalie Shelley VIC 210 194 147 551
1 8 Deb Baldock WA 202 213 211 626 Defeated 25 Sharron McKay NSW 179 139 157 475
1 14 Cathy Elwell QLD 175 183 193 551 Lost to 19 Toni Woodcock WA 234 213 231 678
1 4 Kaye Talbot NT 181 155 179 515 Lost to 29 Michelle Halprin NSW 181 223 192 596
1 12 Bonita Muir WA 188 223 171 582 Defeated 21 Kim Fragall WA 179 169 166 514
1 6 Debbie Bowtell TAS 207 196 193 596 Lost to 27 Julie Hird NSW 172 223 212 607
1 10 Kimberley Barry QLD 222 191 184 597 Defeated 23 Janet Baker ACT 170 206 190 566
ROUND 2
Mens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
2 32 Michael Little NSW 226 234 226 686 Defeated 16 Jason Walsh NSW 201 225 212 638
2 26 Brenton Davy SA 202 196 235 633 Lost to 22 Paul Terry NSW 204 183 248 635
2 3 Andrew Frawley NSW 247 241 216 704 Lost to 13 David Wyborn NSW 269 236 212 717
2 28 Clinton Phelps WA 201 209 183 593 Lost to 9 Scott Sadler QLD 249 254 207 710
2 31 Andrew McArthur NT 256 212 203 671 Defeated 15 Mac Stewart VIC 205 163 232 600
2 25 Michael Muir WA 214 211 204 629 Defeated 14 Ronald Voukolos NT 236 174 213 623
2 29 Kevin Quinn NSW 154 191 217 562 Lost to 21 Matt Rogers WA 215 206 204 625
2 6 George Frilingos QLD 217 193 244 654 Lost to 10 Jason Belmonte NSW 209 235 226 670
2 1 *Fred Allsopp NSW 196 183 233 612 Eliminated 17 *David Turnage NSW 182 221 202 605
2 7 *Bob Stewart SA 244 216 152 612 Eliminated 11 *Ashley Riley TAS 204 195 207 606
2 30 *Christian Purdue NSW 188 266 237 691 Eliminated 20 *Jarrod Lean NSW 212 203 188 603
2 5 *Cameron Jenkins VIC 165 236 148 549 Eliminated 24 *Andrew Lloyd NSW 165 188 178 531
2 2 *Keiran Mott ACT 177 185 172 534 Eliminated by 18 *Adam Lucock TAS 225 211 192 628
2 8 *Steve Johnstone WA 141 164 181 486 Eliminated by 19 *Aaron Franklin TAS 202 163 163 528
2 4 *David Gepp NT 153 145 168 466 Eliminated by 12 *Angelo Maglieri NT 163 159 173 495
2 27 *Chris Bateup ACT 177 246 190 613 Eliminated 23 *Hayden George TAS 145 264 178 587
Womens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
2 1 Amanda Ladlow WA 187 163 224 574 Defeated 16 Leanne Prenzel NSW 194 192 169 555
2 7 Narelle Baker VIC 224 242 185 651 Defeated 22 Kim Smith SA 160 229 159 548
2 30 Amy Huxley TAS 156 206 200 562 Lost to 20 Kate Wilton ACT 196 191 195 582
2 28 Sharyn-Lee Calder VIC 257 213 235 705 Defeated 9 Ann-Maree Putney NSW 195 176 236 607
2 31 Lisa Garioch VIC 202 205 203 610 Defeated 15 Bobbi-Jo Kalcher NT 213 186 208 607
2 8 Deb Baldock WA 212 208 224 644 Defeated 19 Toni Woodcock WA 187 191 161 539
2 29 Michelle Halprin NSW 196 171 175 542 Lost to 12 Bonita Muir WA 192 263 167 622
2 27 Julie Hird NSW 198 202 189 589 Lost to 10 Kimberley Barry QLD 225 190 181 596
2 32 *Letitia Collins SA 222 232 216 670 Eliminated 17 *Kerry Gravestocks VIC 188 201 215 604
2 26 *Liana Batty NSW 236 203 247 686 Eliminated 11 *Sue Cassell NSW 170 181 211 562
2 3 *Kelly Gardner NSW 229 195 158 582 Eliminated 13 *Shelley Fragall WA 214 180 181 575
2 5 *Jo Babic SA 177 208 172 557 Eliminated 24 *Tracy Crisp QLD 174 164 170 508
2 2 *Kimberley Elliott ACT 197 179 196 572 Eliminated 18 *Natalie Shelley VIC 158 187 222 567
2 25 *Sharron McKay NSW 242 190 186 618 Eliminated 14 *Cathy Elwell QLD 161 157 268 586
2 4 *Kaye Talbot NT 209 178 152 539 Eliminated by 21 *Kim Fragall WA 170 166 212 548
2 6 *Debbie Bowtell TAS 169 182 212 563 Eliminated by 23 *Janet Baker ACT 172 249 216 637
Round 3 is currently in progress and scores will be posted at www.tenpin.org.au from 10.30am.
Mens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
1 1 Fred Allsopp NSW 214 168 153 535 Lost to 32 Michael Little NSW 176 300 277 753
1 16 Jason Walsh NSW 219 261 182 662 Defeated 17 David Turnage NSW 221 184 175 580
1 7 Bob Stewart SA 159 163 195 517 Lost to 26 Brenton Davy SA 210 197 202 609
1 11 Ashley Riley TAS 223 189 223 635 Lost to 22 Paul Terry NSW 244 228 209 681
1 3 Andrew Frawley NSW 242 255 229 726 Defeated 30 Christian Purdue NSW 177 252 201 630
1 13 David Wyborn NSW 216 211 172 599 Defeated 20 Jarrod Lean NSW 201 200 179 580
1 5 Cameron Jenkins VIC 159 155 243 557 Lost to 28 Clinton Phelps WA 231 179 223 633
1 9 Scott Sadler QLD 210 209 191 610 Defeated 24 Andrew Lloyd NSW 174 164 180 518
1 2 Keiran Mott ACT 165 145 225 535 Lost to 31 Andrew McArthur NT 197 215 224 636
1 15 Mac Stewart VIC 279 215 213 707 Defeated 18 Adam Lucock TAS 201 184 171 556
1 8 Steve Johnstone WA 223 146 193 562 Lost to 25 Michael Muir WA 171 206 226 603
1 14 Ronald Voukolos NT 278 247 200 725 Defeated 19 Aaron Franklin TAS 191 181 216 588
1 4 David Gepp NT 160 185 154 499 Lost to 29 Kevin Quinn NSW 171 178 185 534
1 12 Angelo Maglieri NT 186 229 138 553 Lost to 21 Matt Rogers WA 218 265 174 657
1 6 George Frilingos QLD 247 237 196 680 Defeated 27 Chris Bateup ACT 247 207 223 677
1 10 Jason Belmonte NSW 235 170 206 611 Defeated 23 Hayden George TAS 214 184 198 596
Womens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
1 1 Amanda Ladlow WA 158 202 195 555 Defeated 32 Letitia Collins SA 156 171 195 522
1 16 Leanne Prenzel NSW 206 243 169 618 Defeated 17 Kerry Gravestocks VIC 163 192 180 535
1 7 Narelle Baker VIC 215 183 159 557 Defeated 26 Liana Batty NSW 143 204 168 515
1 11 Sue Cassell NSW 180 189 196 565 Lost to 22 Kim Smith SA 192 231 182 605
1 3 Kelly Gardner NSW 142 220 147 509 Lost to 30 Amy Huxley TAS 158 213 211 582
1 13 Shelley Fragall WA 190 191 172 553 Lost to 20 Kate Wilton ACT 204 225 213 642
1 5 Jo Babic SA 188 199 175 562 Lost to 28 Sharyn-Lee Calder VIC 163 210 212 585
1 9 Ann-Maree Putney NSW 247 247 213 707 Defeated 24 Tracy Crisp QLD 167 212 199 578
1 2 Kimberley Elliott ACT 187 202 137 526 Lost to 31 Lisa Garioch VIC 186 208 211 605
1 15 Bobbi-Jo Kalcher NT 202 200 155 557 Defeated 18 Natalie Shelley VIC 210 194 147 551
1 8 Deb Baldock WA 202 213 211 626 Defeated 25 Sharron McKay NSW 179 139 157 475
1 14 Cathy Elwell QLD 175 183 193 551 Lost to 19 Toni Woodcock WA 234 213 231 678
1 4 Kaye Talbot NT 181 155 179 515 Lost to 29 Michelle Halprin NSW 181 223 192 596
1 12 Bonita Muir WA 188 223 171 582 Defeated 21 Kim Fragall WA 179 169 166 514
1 6 Debbie Bowtell TAS 207 196 193 596 Lost to 27 Julie Hird NSW 172 223 212 607
1 10 Kimberley Barry QLD 222 191 184 597 Defeated 23 Janet Baker ACT 170 206 190 566
ROUND 2
Mens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
2 32 Michael Little NSW 226 234 226 686 Defeated 16 Jason Walsh NSW 201 225 212 638
2 26 Brenton Davy SA 202 196 235 633 Lost to 22 Paul Terry NSW 204 183 248 635
2 3 Andrew Frawley NSW 247 241 216 704 Lost to 13 David Wyborn NSW 269 236 212 717
2 28 Clinton Phelps WA 201 209 183 593 Lost to 9 Scott Sadler QLD 249 254 207 710
2 31 Andrew McArthur NT 256 212 203 671 Defeated 15 Mac Stewart VIC 205 163 232 600
2 25 Michael Muir WA 214 211 204 629 Defeated 14 Ronald Voukolos NT 236 174 213 623
2 29 Kevin Quinn NSW 154 191 217 562 Lost to 21 Matt Rogers WA 215 206 204 625
2 6 George Frilingos QLD 217 193 244 654 Lost to 10 Jason Belmonte NSW 209 235 226 670
2 1 *Fred Allsopp NSW 196 183 233 612 Eliminated 17 *David Turnage NSW 182 221 202 605
2 7 *Bob Stewart SA 244 216 152 612 Eliminated 11 *Ashley Riley TAS 204 195 207 606
2 30 *Christian Purdue NSW 188 266 237 691 Eliminated 20 *Jarrod Lean NSW 212 203 188 603
2 5 *Cameron Jenkins VIC 165 236 148 549 Eliminated 24 *Andrew Lloyd NSW 165 188 178 531
2 2 *Keiran Mott ACT 177 185 172 534 Eliminated by 18 *Adam Lucock TAS 225 211 192 628
2 8 *Steve Johnstone WA 141 164 181 486 Eliminated by 19 *Aaron Franklin TAS 202 163 163 528
2 4 *David Gepp NT 153 145 168 466 Eliminated by 12 *Angelo Maglieri NT 163 159 173 495
2 27 *Chris Bateup ACT 177 246 190 613 Eliminated 23 *Hayden George TAS 145 264 178 587
Womens Division Round Seed Bowler State G1 G2 G3 Total Result Seed Bowler State G1 G2 G3 Total
2 1 Amanda Ladlow WA 187 163 224 574 Defeated 16 Leanne Prenzel NSW 194 192 169 555
2 7 Narelle Baker VIC 224 242 185 651 Defeated 22 Kim Smith SA 160 229 159 548
2 30 Amy Huxley TAS 156 206 200 562 Lost to 20 Kate Wilton ACT 196 191 195 582
2 28 Sharyn-Lee Calder VIC 257 213 235 705 Defeated 9 Ann-Maree Putney NSW 195 176 236 607
2 31 Lisa Garioch VIC 202 205 203 610 Defeated 15 Bobbi-Jo Kalcher NT 213 186 208 607
2 8 Deb Baldock WA 212 208 224 644 Defeated 19 Toni Woodcock WA 187 191 161 539
2 29 Michelle Halprin NSW 196 171 175 542 Lost to 12 Bonita Muir WA 192 263 167 622
2 27 Julie Hird NSW 198 202 189 589 Lost to 10 Kimberley Barry QLD 225 190 181 596
2 32 *Letitia Collins SA 222 232 216 670 Eliminated 17 *Kerry Gravestocks VIC 188 201 215 604
2 26 *Liana Batty NSW 236 203 247 686 Eliminated 11 *Sue Cassell NSW 170 181 211 562
2 3 *Kelly Gardner NSW 229 195 158 582 Eliminated 13 *Shelley Fragall WA 214 180 181 575
2 5 *Jo Babic SA 177 208 172 557 Eliminated 24 *Tracy Crisp QLD 174 164 170 508
2 2 *Kimberley Elliott ACT 197 179 196 572 Eliminated 18 *Natalie Shelley VIC 158 187 222 567
2 25 *Sharron McKay NSW 242 190 186 618 Eliminated 14 *Cathy Elwell QLD 161 157 268 586
2 4 *Kaye Talbot NT 209 178 152 539 Eliminated by 21 *Kim Fragall WA 170 166 212 548
2 6 *Debbie Bowtell TAS 169 182 212 563 Eliminated by 23 *Janet Baker ACT 172 249 216 637
Round 3 is currently in progress and scores will be posted at www.tenpin.org.au from 10.30am.